BURSA ÇOCUK ÜNİVERSİTELİ OLMAK…

İngilizce, Fransızca ve Almancayı öğrenmek, artık yürümeyi öğrenmek kadar doğal! Rakamların dünyasında düşünmek, hızlı anlayabilmek, öğrenmenin yolunu açmak şimdi çok daha somut ve fark edilir…

Zeka gelişimi ile öğrenme becerilerinin en yoğun ve en hızlı değişim gösterdiği 02 – 06 yaş dönemi için uzmanlaşan uluslararası eğitim standardında, geleceğe büyük bir adım atıyoruz. Tüm birimleri ve teknolojik alt yapısı anaokulu için planlanan  Bursa Çocuk Üniversitesi tüm Türkiye’de vizyonuyla da değişimin öncüsü.

uni-cocuk

Dünyada Mathazone Forest adıyla popüler hale gelen Matematik Ormanı Eğitim Sistemi, matematiğin kavramsal boyutunu sınıf ortamında öğrencilerin dokunabildikleri kadar somut hale getirmektedir.

Mathazone Forest, öğrencilerin matematik işlemlerini daha hızlı ve daha kolay ve severek yapmasını sağlayan bir programdır. Bursa Çocuk Üniversitesi’nde temelleri anaokulunda atılan Mathazone Forest eğitimi ile matematik dili, hikaye, oyunlar, sanat etkinlikleri, müzik ve drama ile çocuklara kazandırılır. Dört işlem yapmanın yanı sıra dikkat ve görsel algıyı artıran bu yöntem, öğrencilerin eğitim öğretimdeki başarılarını arttırmaya yönelik fark edilir sonuçlar sunmaktadır.

mathazone-forest

“Çift Dilli Eğitim Programımızda” öğrenciler okulun her yerinde dile maruz kalırlar. Çünkü bizim hedeflerimiz  öğrencilere doğal dili vermek ve dili ihtiyaçlarına göre kullanmalarına yardımcı olmaktır. Dil bir ders olarak görülmemelidir; çünkü dil, fikirlerimizi ve ihtiyaçlarımızı ifade etmek için kullandığımız  bir araç olmalıdır. Okulumuzda her gün yapılan hikaye paylaşımları gibi farklı etkinlikler öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu sayede küçük yaştan itibaren öğrencilerin fikirleri ve izlenimleri hakkında konuşabilme konusundaki öz güveni arttırılır.

İkinci Yabancı Dil: Okulumuzda + 6 yaş grubuna İngilizce’nin yanında ikinci dil eğitimi de verilmektedir. Veli ve öğrencilerin isteği doğrultusunda Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi farklı dil eğitim imkanı bulunmaktadır.

foody

Bursa Çocuk Üniversitesi’nde kültür sanat olarak öğrencilerimizin farklı alanlara yönelmesi ve eğitimini destekleyecek aktivitelerde bulunması için farklı imkanlar bulunmaktadır. Bu kapsamda okulumuzda yüzme, satranç, buz pateni, beden eğitimi, bale, halk oyunu, modern dans ve drama gibi seçenekler sunularak öğrencilerin becerilerine göre en uygun alanı seçmesi ve bu alanda kendini geliştirmesi amaçlanmaktadır. Bursa Çocuk Üniversitesi’nde öğrencilere sunulan kültür sanat etkinliklerinde, her branşta özel eğitmenlerimiz de eğitim verilmektedir.

kultur-sanat

Okulumuzda, çocuklarımıza fen ve doğa ile ilgili kavramlar kazandırılırken, aynı zamanda problem çözme, bilimsel ve çok yönlü düşünme gibi hayat boyu bireye gerekli temel özelliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda sunulan akıl oyunlarıyla çocuklarımızın çevrede ve doğada gelişin olayları tanıması, ilişkileri algılaması, gözlem yapması, bilgileri yorumlaması ve bilimsel süreç becerilerini kazanması sağlanmaktadır. Akıl oyunları, çocukların gelişimini çok daha hızlandırmakta ve pratik kazanılmasında çok etkili olmaktadır.

akil-oyunlari

Okulumuzda çocukların gelişimleri, öğretmenleri ve rehberlik birimi tarafından düzenli aralıklarla takip edilerek ebeveyn ile paylaşılır. Öğretmenleriniz her ay velileri telefonla arayarak öğrencinin gelişimi hakkında bilgilendirme yapar.

“Her çocuk özeldir” ilkesinden yola çıkarak anaokulumuzda öğrencilerimizin gelişimini üst düzeye çıkarmak için düzenli aralıklarla bireysel veli toplanları yapılmaktadır. Ayrıca okulumuzda 4, 5 ve 6 yaş gruplarımızda yılda bir defa portyfolyo görüşmeleri düzenlenir.

rehberlik

Okulumuzda müzik orff eğitimiyle çocuklarımızın ritm duygusunun geliştirilmesi amaçlanır. Orff öğretisinin temelinde yaşayarak öğrenme vardır. Hareketi, dansı, iç dinamizmi, doğaçlamayı ve bireysel anlatım biçimlerini ortaya çıkarın ve tüm duyular tarafından algılanan etkinlikler içerir. Orff çalışmalarının içeriğinde, vazgeçilmez olan en önemli unsur oyundur. Bu çalışmalarda beynin sağ (duygusal bölüm) ve sol (bilişsel bölüm) tarafı birlikte kullanıldığı için öğrenme kalıcıdır.

Tınılar, ritimler ve melodiler bu derste, “Havada notalar uçuşuyor”

muzik

Özel tasarlanmış mekanıyla Bursa’da ilk defa uygulanan Foody ile hedefimiz çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlığının oluşması, dünya mutfaklarından yeni lezzetlerle tanışmaları ve yemek (sofra) kültürü kazanmalarını sağlamaktır. Foody sınıflarında özel tasarlanmış araç ve gereçler kullanılmaktadır.

foody

VELİLERİMİZ NE DİYOR?

YAŞ GRUPLARIMIZ

Bursa Çocuk Üniversitesi’nde asistanlar, doktorlar, doçentler ve profesörler olmak üzere 4 farklı yaş grubu oluşturulmuştur. Bursa Çocuk Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler, kendi yaş grupları ile birlikte eğitim alırken aynı zamanda kendi yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan eğitim programını görmektedir.

4 farklı yaş grubuna ayrılan eğitim sistemi ile birlikte öğrencilerin gelişimleri çok daha hızlı bir şekilde sağlanırken, aynı zamanda kendi yaşıtları ile sosyalleşmeyi, paylaşmayı da öğrenmektedir.

24 - 36
Aylık
9
Sınıf Sayısı

Asİstanlar

2 yaş grubu öğrencilerimiz

36-48
Aylık
12
Sınıf Sayısı

Doktorlar

3 – 4 yaş grubu öğrencilerimiz

60
Aylık
12
Sınıf Sayısı

Doçentler

5 yaş grubu öğrencilerimiz

72
Aylık
18
Sınıf Sayısı

Profesörler

6 yaş grubu öğrencilerimiz

ÜNİVERSİTEYE GİTME ZAMANIM GELDİ!

Zeka gelişimi ile öğrenme becerilerinin en yoğun ve en hızlı değişim gösterdiği 02 – 06 yaş dönemi için uzmanlaşan uluslararası eğitim standardında, geleceğe büyük bir adım atıyoruz.

Tüm birimleri ve teknolojik alt yapısı anaokulu için planlanan Bursa Çocuk Üniversitesi vizyonuyla da değişimin öncüsü.

  • Matematiksel ve bilimsel
  • Çözüm ve geliştirme odaklı
  • Özgürlükçü
  • Evrensel
  • Çift dilli ve özgün

Eğitim

Tam zamanlı ve iki dilli eğitim vizyonuyla değişimin öncüsü olan uluslararası eğitim standardında Bursa Çocuk Üniversitesi okul öncesinde kalıpları değiştiriyor. Ulusal eğitim markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen eğitim grubumuzda uygulanan “Immersion Yöntemi” ikinci bir dili öğrenmede, en başarılı öğrenme yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Güvenlik

Eğitim öğretim için en uygun ortamın sağlandığı Bursa Çocuk Üniversitesi’nde öğrencilerin evden ayrılıp, eve döndükleri süre boyunca maksimum güvenlik sağlanmaktadır. Bu doğrultuda; 24 saat kesintisiz kamera kaydı, dersliğe ve etkinliğe özgü güvenli araç ve gereçler, okul alanlarından sınıflardaki mobilyalara kadar güvenlik konsepti, periyodik kontrol ve denetimler yapılmaktadır.

Beslenme

Öğrencilerimize beslenme uzmanları ve diyetisyenler kontrolünde yemek menüleri hazırlanır. Ayrıca yemeklerimiz taze ve doğal ürünlerle hijyenik mutfaklarda yapılmaktadır. Çocuklarımıza sağlıklı beslenme biçimi oluşturulacak şekilde bir beslenme programı sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan menüye ek olarak her gün saat 11.00’da ara öğün meyve servisi yapılmakta ve sağlıklı beslenmeleri sağlanmaktadır.

Sağlık

Tam donanımlı sağlık ünitemizde okul hemşiremiz tam gün hizmet vermektedir. Çocuklarımızın ilaç takibi okul hemşiremiz tarafından yapılmaktadır. Alerji ve özel durumu olan çocukların takibi, okulumuzda hastalanan ya da hastalandığı düşünülen çocukların velileriyle görüşülerek doktora yönlendirilmesi okul hemşiremiz tarafından yapılmaktadır.

Küçücük bir nokta, minik bir detay büyük farklar oluşturur. Gelecek için farkına varmalı!